Ako načerpať energiu do nového týždňa?

Ako načerpať energiu do nového týždňa?
Už o pár hodín zase vstávate do práce a nočná mora pracovného kolotoča sa začína odznova. Ak máte pocit, že sa týždeň ešte ani nezačal a vy už nemáte energiu, ani chuť do práce, je najvyšší čas pomyselne dobiť baterky!

Ako sa však motivovať, keď sa vám tak veľmi nechce a najradšej by ste zaliezli pod perinu a odpočívali ešte aspoň ďalšie dva dni? Bude to chcieť vzpruhu, ktorá vám znova vráti chuť do života i radosť z práce.

Správna relaxácia
Ak vám chýba pravidelne energia, mali by ste začať viac dbať na relaxáciu. Rýchlym tipom, ktorý môžete využiť na poslednú chvíľu aj bez veľkého plánovania, je horúci kúpeľ. Dokonalo sa uvoľníte a z kúpeľne prídete ako nový človek. Ak si nemôžete dopriať horúci kúpeľ , postačí aj sprcha. Spravte si píling celého tela a budete cítiť o poznanie lepšie.

Nech to znie akokoľvek triviálne, doprajte si dobrú domácu pedikúru a manikúru a poproste partnera, aby vás pomasíroval. Ak nie je po ruke, doprajte si masáž sama, zvláštnu pozornosť venujte hlavne nohám, tie pomôžu uvoľniť všetky stuhnuté časti tela a rozprúdia energiu v celom tele.

Čas investovaný do vášho zovňajšku sa rozhodne vyplatí, budete sa cítiť ako vynovený človek. A teraz zamierte k šatníku, je na čase vybrať si niečo pekné na seba do práce. Vyberajte podľa nálady, počasie nám konečne praje, a tak si vyberte niečo, v čom sa budete cítiť príjemne i príťažlivo.

Ako si pravidelne dodať dávku energie?
Plánujte si víkendy vopred. Nech už na vás čakajú počas víkendov akékoľvek povinnosti, vyhraďte si povinne na seba aspoň hodinu času a strávte ju podľa svojich potrieb, či už čítaním dobrej knihy alebo pri inej relaxačnej činnosti.

Energia na tanieri
Odľahčite svoj jedálniček a skúste si jeden deň v týždni vyhradiť na ľahký pôst či diétu. Po náročnom víkende, hlavne ak ste práve absolvovali náročný nedeľný obed od mamičky, vynechajte večeru a doprajte si len ľahký zeleninový šalát či iné diétne jedlo.

Náš tip: Ak máte sedavé zamestnanie, rozhodne si na víkendy a voľný čas plánujte aspoň hodinu intenzívnej fyzickej činnosti, ideálne by ste mali stráviť športom aspoň dve hodiny týždenne.

To najdôležitejšie na záver
Počas víkendu nemyslite na prácu, nehovorte o nej a hlavne si počas pracovného týždňa nič neodkladajte na víkend. Nesplnené povinnosti, ktoré na vás ešte len čakajú, vás dokážu dokonalo obrať o radosť z voľna a hlavne vám nedovolia dostatočne odpočívať. Takže, ako využije zvyšok víkendu?

Autor: Sofia


Čo viete o tehotenstve? Otestujte sa s nami!
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac