Ako nabrať viac sebadôvery?

Ako nabrať viac sebadôvery?
Trápi vás nízke sebavedomie? Alebo máte proste pocit, že patríte v živote medzi absolútnych smoliarov, ktorým sa nič dobré či pekné prihodiť nemôže? Omyl. Namiesto neustálych výčitiek voči sebe začnite veriť človeku, ktorý k vám má najbližšie - áno, sama sebe!

Ako však na to? V reklamách vidíme neustále dokonalé ženy, ktoré zvládnu zaručene úplne všetko a rovnaký model sa nám predkladá na každom kroku. Ak sa k tomu pridá nejaký telesný nedostatok či tvrdá kritika v detstve zo strany rodičov, nečudo, že vaše sebavedomie je niekde pri bode nula. Nevešajte však hlavu, dá sa s tým mnohé spraviť.

Stáva sa to každej
Skutočne, i tie najkrajšie a najúspešnejšie ženy mávajú vo svojom živote obdobia, kedy potrebujú svoje sebavedomie trochu „dopumpovať". Dá sa to dosiahnuť mnohými spôsobmi, záleží na vás k čomu inklinujete.

Chmúrny deň?
Začnite ho úsmevom! Áno, úsmev a dobrá nálada sú kľúčmi k úspechu. S úsmevom ide všetko ľahšie a úspechy na seba nenechajú dlho čakať. Nejde len o prázdne slová, ak totiž pristupujete k životu s úsmevom, ľudia vo vašom okolí sa s vami budú radi stretávať a podajú aj pomocnú ruku. Veď kto by mal chuť pozerať na zachmúrenú tvár?

Nesnažte sa o dokonalosť
Trápi vás, že nie ste dostatočne štíhla, krásna, múdra či úspešná? Všetko záleží na to, s kým sa porovnávate! A presne s porovnávaním by ste mali prestať hneď a zaraz. Ste originál a mali by ste sa zmieriť s tým, že sa nestanete tou dokonalou osobou zo svojich predstáv. Dokonalosť je nudná a naplniť svoj život snahou práve o perfektnosť je úplne zbytočné. Plne stačí, ak sa budete snažiť byť čo najlepšou.

Zmeňte sa
Ničí vám sebavedomie váš výzor? Áno, to je trápenie mnohých žien, pre ktoré trpia i celé roky. Prvým krokom z tohto kruhu je zmena. Ubíjajú vás kilá navyše? Zoberte to ako výzvu a začnite chudnúť. Seriózne a pod dohľadom odborníka. Alebo si najmite osobného trénera.

Dobrým trikom je odpútanie pozornosti a vyzdvihnutie vašich predností. Od širších bokov zamerajte pozornosť svojho okolia na vaše krásne oči či nádherné vlasy. Netrápte sa tým, čo sa vám nedarí, vrhnite sa radšej do vec í, ktoré vám idú o ruky.Zamilujte saDo koho? Možno vás prekvapíme, ale našou radou je začať mať rada samú seba. Buďte k sebe zhovievavá a nezabudnite sa občas aj rozmaznávať. Stojí to za to. Ak sa totiž človek dobre cíti vo svojej vlastnej koži, vyžarujte to aj navonok a priťahuje úspech.

Obráťte sa na odborníka
Stále sa vám nedarí naštartovať svoje sebavedomie? Možno sa prepadáte stále hlbšie a hlbšie do priepasti a z vášho sebavedomia sú už len úbohé trosky. Je najvyšší čas vyhľadať odbornú pomoc, takto už predsa nechcete žiť ani jeden ďalší deň.

Autor: Sofia


Koľko máte v skutočnosti rokov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac