Ako na to, keď je vám priveľký?

Ako na to, keď je vám priveľký?
Neustále poukazovanie na veľkosť mužského prirodzenia už akosi vošlo do ľudovej kultúry. Väčšina mužov sa sústavne alebo aspoň z času na čas porovnáva s všeobecným priemerom alebo jeden s druhým a nie je výnimkou, že kvôli tomu tí menej obdarení trpia aj nedostatkom sebavedomia.

Priemerná dĺžka mužského prirodzenia v nestoporenom stave je v európskej lokalite niekde pod 10 centimetrov, v erekčnom stave do 15 centimetrov. Pošva ženy do hĺbky meria len do 9 centimetrov a nervové zakončenia sa hromadia najmä na jej začiatku. Ak hovoríme o mužských prednostiach, k slovu prichádza skôr jeho hrúbka či schopnosti partnera.

Vo svojho milostnom živote však zrejme naďabíte aj na sexuálneho partnera, ktorého rozmery sú „každým smerom" o dosť väčšie. Čo vtedy?

Psychická stránka
Veľkú úlohu v sexuálnom živote muža aj ženy hrá psychika. To, či telo ženy uspokojí sexuálny styk s väčším údom, ovplyvňujú jej aj jeho sexuálne skúsenosti, lubrikácia, dĺžka predohry, to, či má za sebou pôrod, celkový zdravotný stav, typ sexuálnych polôh, ale aj prístup partnera. Keďže sme schopné rodiť, vaginálne svaly sú tvárne a vedia skvele reagovať, chce to len cvik. Na spomalenie, prehĺbenie a precítenie sexuálneho zážitku slúži napríklad tantrické milovanie.

Podľa sexuológov v značnom počte prípadov vaginizmu, teda „malej vagíny", ktorá môže sexuálnym stykom trpieť, nejde o anatomický problém, teda to, že by ženina pošva bola priúzka, ale stiahnuté svaly okolo vaginálneho vchodu z neurologických príčin. A tam už môže ísť o psychosomatický problém - zlá skúsenosť, stres, strach. Až v druhom prípade môže ísť o telesné dysfunkcie.

Zmeňte milovanie
Ak je psychicky všetko v poriadku a ste uvoľnená, ale penis je stále priveľký a bolí, možno je partner príliš drsný alebo volíte zlú polohu.

Ideálne pre vás by bolo, keby ste vy boli hore, aby ste si mohli regulovať hĺbku vniknutia. Dobrá je tiež poloha, keď je partner na vás, ale vy máte spojené nohy. Táto pozícia vyžaduje zručného partnera, no väčšie prirodzenie sa "stratí". Môžete sa milovať aj odzadu, ale s vašimi nie príliš rozkročenými nohami.

Pri viac obdarenom partnerovi, ktorého veľmi cítite, je takmer nevyhnutná ešte jedna vec. Mali by ste sa naučiť ovládať panvové a vaginálne svalstvo, aby ste si hĺbku a intenzitu vniknutia skrátka vedeli regulovať. Silnejšie vnútorné zovretie určite ocení aj partner.

Autor: Mirka


Hrozí vám nevera?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac