Ako leto uškodilo vášmu telu?

Ako leto uškodilo vášmu telu?
Slnko nám stále svieti, teploty sa dvíhajú k maximám, ktoré jedných tešia, iných trápia, no i tak je faktom, že leto má za sebou väčšinu svojich dní. Pomaličky tak budeme môcť rekapitulovať, no nemáme na mysli zážitky, ale skôr negatívne stránky leta. Na tele nám totiž vie zanechať nejednu svoju stopu a pokiaľ si ich nechcete preniesť do ďalšej sezóny, je na čase zobrať poletnú starostlivosť do vlastných rúk.

Vyšťavená pokožka
Skôr než poukážeme na jednotlivé časti nášho tela, ukážme prstom na pokožku ako takú. Je ochranným obalom nášho tela a tak niet divu, že kontaktu so slnkom sa nevyhne. Opaľovanie, slnenie sa, kúpanie a zvýšené potenie, to všetko sú súčasti leta, ktoré sa na tele odrazia. Pokožka sa vysúša oveľa viac ako počas iných sezón a pokiaľ ste hydratáciu nedodržiavali na sto percent, začnite svoje chyby naprávať. Pokožku krémujte, mastite či olejujte, závisí od toho, aký prípravok vám najviac vyhovuje. Nezabudnite ani na poctivý peeling kvôli odstráneniu odumretých buniek, a to nielen na tvári, ale na celom tele.

Pigmentové škvrny
Pokožku mnohých žien (ale aj mužov) zdobí po lete nielen opálenie, ale aj pigmentové škvrny. Jedným z ich spúšťačov je nadmerné slnenie, ktoré vytiahne melanín na povrch. Bohužiaľ, tieto škvrny sú nápadné a s opálením celkom nesplývajú, takže môžu pôsobiť ako estetický problém. Niekedy stačí počkať pár mesiacov a farba sa zjemní, no lepšie je, ak tomu pomôžete. Odporúča sa užívanie vitamínu B, výluh z petržlenovej vňate alebo citrónová šťava. Mierne sťahujú pigment a sčasti sa môžu postarať o vybielenie pigmentových škvŕn.

Vysušené vlasy
V lete by sme mohli za trpiteľov označiť aj vlasy, pretože rovnako ako pokožka sú priamo vystavené slnečnému žiareniu. Keďže ich štruktúra je pomerne krehká, negatívne na ne vplýva i nadmiera vody chlórovej či slanej. V každom prípade platí, že po pokožke sú druhou najvysilenejšou časťou nášho tela, o ktorú sa treba po lete výdatne postarať. Zábaly, masky alebo kúry navyše sú bonusom, ktorý im prinavráti potrebnú energiu.

TIP: Ako dať do formy suché vlasy?

Škaredé päty
Po lete si posvieťte aj na svoje nohy, konkrétne na chodidlá. Možno máte dojem, že na ne zle vplýva tesná a ťažká obuv, ale aj tá otvorená má svoje nevýhody. Ak ste sa o chodidlá dostatočne nestarali, môžu byť vysušené, v tom najhoršom prípade dokonca popraskané. Doprajte si preto dôkladnú pedikúru, ktoré sa so spomínanými problémami vysporiadať možno aj na prvý raz. Ak potrebujete starostlivosti viac, rozhodne ju neodkladajte a pemzu s vazelínou používajte aj niekoľkokrát do týždňa.

Dostatočnú hydratáciu si zaslúžia aj lakte, kolená či ruky, ktoré takisto horúce leto prežívali s vami. Aby ste nezačali jeseň s nepeknými vysušenými fľakmi na tele, berte do ruky peeling a krém, čo vaše telo iste ocení.

Autor: Grace


Viete, ktoré hviezdy si "pričuchli" k base?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac