Ak strihať doma, tak SPRÁVNE

Ak strihať doma, tak SPRÁVNE
Nedostatok peňazí, málo času alebo len pokus o malú zmenu, to všetko môžu byť dôvody, pre ktoré samy chytíme do rúk nožnice. Strihanie vlasov na vlastnú päsť síce odborníci veľmi neodporúčajú, no zakázať vám to nemôže nikto. Veľa ľudí sa o skracovanie svojej ofiny či dĺžky vlasov stará iba vlastnoručne a s výsledkom sú veľmi spokojní. Ak teda neplánujete práve radikálnu zmenu svojho strihu, nožnice vo vašich rukách nemusia byť takým zlým nápadom. Majte na pamäti týchto pár krokov a vaše domáce strihanie bude stáť na správnych základoch.

Nie narýchlo
Na domáce strihanie vlasov si pripravte ostré nožnice a takisto dostatok času. Aj keď potrebujete len rýchlu úpravu ofiny alebo dĺžky, nikdy sa neunáhlite, inak môžete jedným radikálnym cvaknutím nožníc spôsobiť neopraviteľné škody. Vlasy síce dorastú, to je pravda, no radšej si nájdite tých pár minút navyše a túto upokojujúcu formulku si nebudete musieť opakovať pri každom pohľade do zrkadla.

Nie nasucho
V prvom rade sa vyvarujte najzákladnejšej chyby, ktorou je strihanie dlhších vlasov nasucho. Najlepšou voľbou je umyť vlasy šampónom a použiť aj kondicionér. Potom sa s vlasmi oveľa ľahšie narába, pretože sú ťažšie a spod nožníc „neutekajú". Váš strih tak naberie čistejšie kontúry.

Nie priveľa
Strihajte radšej pomaly a po menších kúskoch. To znamená, že ak chcete z dĺžky odstrihnúť konečných päť centimetrov, začnite tromi centimetrami. Môže sa stať, že ďalší prameň odstrihnete o niečo vyššie a pôvodný strih budete musieť dorovnať. Už od začiatku preto majte radšej rezervu, ktorá vám zaručí, že sa nedostanete k neželanej dĺžke.

Vlasy si rozdeľujte po jednotlivých prameňoch pomocou hrebeňa a prstov. Postupujte rovnomerne okolo celej hlavy a v prvom „kole" strihania sa zbavte len prvých pár centimetrov. Uistíte sa v svojich schopnostiach a následné druhé „kolo" strihania už bude dorovnaním želanej dĺžky.

V prípade kučeravých vlasov buďte obzvlášť opatrné. V mokrom stave je ich dĺžka klamlivá, preto dbajte na typ ich vlnenia. Sama svoje vlasy poznáte najlepšie, no aj tak postupujte ešte o niečo opatrnejšie.

Nie asymetricky
Skrátené pramene si pravidelne prirovnávajte a dôsledne sledujte, či sú rovnako dlhé. Veľkou pomocou vám bude pevné zrkadlo na stene a k tomu menšie zrkadlo do ruky. Takúto kontrolu vykonávajte po každom jednom strihu a takisto aj v úplnom finále. Až po druhej či tretej kontrole si budete môcť povedať, že ste so strihom spokojná.

Nie namokro
Ak sa chystáte skracovať iba svoju ofinku, tu by ste mali mať vlasy suché. Dokonca aj veľa kaderníčok pred strihaním ofiny práve túto časť vlasov narýchlo vysuší. Vedia totiž trošku poskočiť dohora a požadovaná dĺžka by nemusela zodpovedať tej odstrihnutej.

Nie nasilu
Aj keď ste doma bez odbornej rady a pomoci, uvedomte si, čo pristane vám a vašej tvári. Nepúšťajte sa nasilu do niečoho, čo by vášmu výzoru mohlo uškodiť. Ak chcete experimentovať alebo vyskúšať niečo úplne iné, tu by ste mali voliť radšej ruku skutočného profesionála.

Autor: GaBi


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac