7 zásad šťastného vzťahu - dodržiavate ich?

7 zásad šťastného vzťahu - dodržiavate ich?
Nájsť v dnešnej spoločnosti fungujúci vzťah nie je až také jednoduché. Občas si neuvedomujeme, že stačí iba málo na to, aby sa náš partnerský život zlepšil. Ako sa hovorí, ak chcete niečo zmeniť, vždy treba začať od seba a k vysnenému cieľu sa môžete dostať krôčik po krôčiku. Máte aj vy pocit, že váš vzťah akosi chradne? Skúste sa inšpirovať siedmimi zásadami a dajte im šancu, aby vám pomohli nabrať druhý dych.

1. Komunikovať
Vedieť spolu hovoriť je základom všetkého. Mnohé páry zanedbávajú význam vzájomnej komunikácie, ktorá však môže byť cestou k riešeniu nedorozumení a problémov. Aj keď máte zlú náladu, pretože ste mali zlý deň v práci, váš partner si zaslúži viac než, aby ste mu odpovedali mlčaním.

2. Vedieť druhému načúvať
Nie je to tak vždy, no stáva sa, že medzi najlepšími priateľmi prepukne láska. Základom priateľstva je vzájomné porozumenie a ochota stáť pri tom druhom v ťažkých chvíľach. Každý z nás potrebuje bútľavú vŕbu, ktorej sa môže vyrozprávať s istotou, že bude vypočutý. Ak ju nájde v partnerovi, tak má vyhraté.

3. Rešpektovať a tolerovať
Brať toho druhého so všetkými dobrými a zlými vlastnosťami nie je jednoduché. Lepšia je však snaha o spravodlivý kompromis, než neustále zakazovanie či prikazovanie. Skúste sa na partnerove chyby pozrieť zo všetkých uhlov pohľadu, a možno v nich nájdete pre seba aj nejaké pozitíva. Ide na pivo s kamarátmi? Tak vy choďte do kina s kamarátkami.

4. Robiť, čo najviac vecí spoločne
Pozrieť si spolu zaujímavý film alebo navštíviť galériu vo dvojici môže byť následne dobrým podnetom na rozhovor, pri ktorom máte šancu o sebe zistiť niečo, čo ste predtým nevedeli. Spoločné aktivity partnerov zbližujú a láska sa pri nich zintenzívňuje.

5. Byť verný
Pokušenia nás obklopujú zo všetkých strán, no ten, kto naozaj miluje nikdy nedopustí, aby ho chvíľková slabosť dohnala k nevere. Tretia osoba dokáže byť poriadnou komplikáciou aj v prípade, že išlo iba o jednorázovú záležitosť. Každý to totiž mohol pochopiť inak.

6. Mať dobrý sexuálny život
Na začiatku vzťahu, keď v plnej miere prekvitá obojstranná zamilovanosť sa zdá byť všetko ideálne a z pohľadu okolia až prehnane "ružové". Dokonca aj nie príliš dobrý sex sa dá bez väčších problémov odpustiť. Lenže...po čase môže ísť o problém, ktorý sa často stáva dôvodom na rozchod. Sexuálna stránka vzťahu si preto zaslúži značnú pozornosť oboch partnerov.

7. Schopnosť riešiť problémy
Tichá domácnosť nie je asi v žiadnom partnerskom vzťahu nezvyčajnou záležitosťou. Otázkou však zostáva, aký má zmysel. Mlčanie a odkladanie riešenia vzniknutého problému nikam nevedie, a preto je lepšie si všetko rozumne vysvetliť, aj za cenu rizika "talianskej" hádky.

Autor: Simi


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac