6 pravidiel, keď sa s ním chcete rozísť

6 pravidiel, keď sa s ním chcete rozísť
Musíte to urobiť a vy to dobre viete... Zostávať vo vzťahu, ktorý pre vás nie je tým, čím by mal, je celkom zbytočné a niet iného východiska než rozchod. Ako však naň, aby prebehol čo najhladšie? Aj keď reakcia toho druhého sa predpovedá veľmi ťažko, predsa len je zopár pravidiel, ktoré by ste mali dodržať.

1. Počkajte si
Nikde nezoženiete návod na správny rozchod, no môžete sa dopátrať k mnohým radám, ktoré vám tento nepríjemný krok uľahčia. Už ste uvažovali o čase rozchodu? Ak to spravíte ráno, je možné, že nebudete mať dostatok času, následne budete mať celý deň obaja v hlavách len jedno a takisto je otázne, aký výkon podáte v práci alebo škole. Nie je teda na škodu s vaším verdiktom počkať do večera, kedy na konverzáciu budete mať viac času a všetky povinnosti za sebou. Ak to máte naozaj rozmyslené, zabudnite na to, že by ráno bolo múdrejšie večera a konajte navečer.

2. Urobte to osobne
Snáď netreba pripomínať, že takáto delikátna vec by sa mala vybavovať osobne. Na telefonát, SMS-ku, e-mail alebo odkaz cez sociálnu sieť zabudnite, nech to už vyzerá akokoľvek lákavo. Majte guráž urobiť to z očí do očí a ak sa práve takémuto kontaktu chcete vyhnúť, zvoľte prechádzku. Do očí si pozerať nebudete, ale stále budete bok po boku. Ide o akýsi kompromis, ktorý vám to uľahčí a jemu dokáže, že máte charakter.

3. Začnite pozitívne
Ako začať? Konkrétne vám neporadí nikto, ale rozhodne by to malo byť niečo pozitívne. Chyby a výčitky si nechajte na neskôr, zrejme k nim aj tak dôjde, ale skúste debatu začať napríklad vetou typu: „Vždy mi s tebou bolo dobre..." Je celkom jasné, že bude nasledovať nejaké to ALE, no pozitívny začiatok je iste lepší ako vyblafnutie všetkého zlého.

4. Hovorte o sebe
Pri vysvetľovaní rozchodu by ste sa mali sústrediť hlavne na seba. Hovorte o svojich dôvodoch, pocitoch a rozhodnutiach a aj keď vás to bude ťahať, nemenujte rad radom jeho chyby. O tých môžete hovoriť aj spôsobom typu: „Ja potrebujem niekoho, kto je viac...." a podobne. Neukazujete prstom priamo naňho, aj keď v podstate to tak je. Opäť jeden manévrovací ťah, ktorý síce na výsledku nič nemení, no obom vám to mierne uľahčí.

5. Žiadne zbytočné šance
Bojíte sa jeho prehovárania a sľubovania, že sa všetko zmení? Ak ste napevno rozhodnutá, že chcete koniec, nedajte takýmto rečiam šancu. Hneď na začiatku povedzte, že to klapať nebude nikdy a netreba sa pokúšať o nápravu. Mali by ste dať najavo, že viete, čo chcete, nech to už čierne na bielom znie akokoľvek tvrdo.

6. Držte sa bokom
A čo potom? Je oveľa jednoduchšie akceptovať rozchod, ak s tým druhým nie ste v kontakte. Snažte sa preto vyhýbať telefonátom, SMS-kám i komentovaniu statusov. Jednoducho sa od neho celkom oddeľte minimálne na mesiac a potom uvidíte. Priatelia rozhodne môžete byť, no je otázne, po akom čase to bude...

Autor: ling


Madonnina plná náruč: Poznáte jej milencov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac