5x vlny bez natáčok

5x vlny bez natáčok
Neparíte k fanúšičkám natáčok, no predsa sa chcete pýšiť vlnitými vlasmi? Žiadny problém! Máme tu pre vás k dispozícii hneď 5 spôsobov, ako z rovných vlasov vyčarovať niečo viac, a to celkom jednoducho, v pohodlí vlastnej kúpeľne.

Kulma
Popri natáčkach je zrejme najznámejšou pomôckou na vlnenie vlasov kulma. Vyrobená bola len s týmto jedným zámerom, takže je vo veci kučier profíčkou. Vytvorí menšie i väčšie lokne, ktoré vám vydržia a vyzerajú efektne, pričom proces ich výroby nezaberie až toľko času. Základom je vybrať si správnu veľkosť kulmy, o vlasy sa dôkladne postarať, pretože funguje na základe vysokej teploty pôsobiacej na naše pramene a už len natáčať. Po každom použití by ste mali vychladnutú kulmu očistiť, aby na nej nezostávali zvyšky stajlingových produktov.

Žehlička
Ak poznáte žehličku len ako pomôcku na vyrovnávanie vlasov, o veľa prichádzate. Plochá horúca vecička vie vyčarovať aj krásne vlny, no všetko je na vás. Ponúkame vám postup, ako na žehličkové vlny a zvyšok je už o vašej praxi:

•Vlasy rozdeľte na hrubšie pramene, pričom budete začínať zospodu. Vrchné si teda uchyťte štipcom a jeden pripravený prameň vlasov vložte do žehličky. Začínate od korienkov a žehličku plynulo posúvate smerom dolu. Pred stredom prameňa ju pootočte a pokračujte plynulým pohybom dolu. Pootočenie vám vytvorilo efektnú vlnu a ak naberiete potrebnú prax, môžete si takto vytvoriť aj dve vlny na jednom prameni.

Chvostíky
Hľadáte oveľa jednoduchší spôsob, ako dosiahnuť vlnitý účes? Istotou sú vrkoče, ktoré sme si zapletali už v detstve. Tentoraz ale nerobte na hlave desiatky drobných zapletanín, z ktorých vzíde neforemná hriva. Vlhké vlasy zatočte do jedného, maximálne dvoch chvostov a vlasy presušte fénom. Ide o najjednoduchší spôsob, ako rovným vlasom dodať život a zmeniť ich formu.

Vreckovky
Osvedčenou klasikou sú aj vreckovky alebo igelitové vrecúška nastrihané na dlhšie pásiky. Vytvoríte z nich papiloty, ktoré sú určené na drobné vlnky, takže pri aplikovaní opatrne. Uzlite ich na hrubších prameňoch, aby nebol výsledok príliš prehnaný a takisto ich na hlave nenechávajte priveľmi dlho.

Morská voda
Na záver trik celkom jednoduchý a fungujúci na vlasoch, ktoré sa od prírody aspoň minimálne vlnia. Vraj ich stačí postriekať vodou s morskou soľou a vlasy poskočia do vlniek. Tento trik využívajú najmä zámorskí kaderníci snažiaci sa o tzv. beach vlny, teda také, ktoré vytvorí morský vzduch a voda. Za pokus to určite stojí a presvedčiť vás môže aj fakt, že presprejovanie vlasov vám nezaberie toľko času, ako aplikácia natáčok, ich pôsobenie a odmotávanie.

Autor: Grace


Veľký test zdravia - Potrebuje vaše telo detox?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac