5 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)

5 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)
So slnkom sa na nás valia všetky letné trendy, ktoré v tichosti čakali na svoj nástup. Dnes zaostrujeme na vlasy a spôsob úpravy, ktorý je v móde už niekoľko rokov. Ležérne natočené vlasy s rovnými korienkami sa nazývajú aj plážovými vlnami a nie je ťažké uhádnuť, odkiaľ zobrali svoj názov. Ak chcete pocítiť závan mora aj na svojej hlave, smelo do toho.

1. Sprej s morskou soľou
Celebritní kaderníci už dávnejšie vyzradili, že k sexi vlasom celkom postačí morská soľ a voda. Kozmetické firmy sa toho chytili, a tak nie je problémom zohnať sprej obsahujúci túto slanú zložku. Nastriekajte ho na vyžehlené vlasy a nechajte prirodzene uschnúť. Vlny budú veľmi jemné, no o to prirodzenejšie.

2. Vrkoč
Superjednoduchým spôsobom číslo dva je vrkoč. Zapleťte doň vlhké vlasy a buď prefúkajte fénom, alebo si jednoducho ľahnite spať a ráno vlasy rozpletiete. Vrkoč majte len jeden a skôr hrubší, vôbec ho netreba dokonalo uťahovať. Začiatok vrkoča naopak ponechajte voľnejší, aby vlny nezačali nepekným seknutím. Vyschnuté vlasy rozpleťte, upravte prstami a prestriekajte lakom na vlasy.

3. Papierové vreckovky
Natáčková mánia ešte nepominula, no bez problému ich nahradia papierové vreckovky. Obtáčajte okolo nich hrubšie pramene vlasov, zaväzujte a nechajte pôsobiť lak na vlasy, ktorý ste pred natáčaním použili. Veľmi šikovný návod, ako na takéto vlny nájdete vo videu pod článkom, ktoré vás presvedčí, aké je to jednoduché.

4. Žehlička
Ak vám žehlička nie je vzdialená, pokojne vezmite do ruky tú a vytvárajte vlny. Postup nie je až taký zložitý, ako by sa mohlo zdať, spočíva hlavne v správnom otáčaní žehličkou. Začnite klasicky žehliť od korienkov a približne pred stredom prameňa žehličku pootočte. Rovným pohybom by ste vytvorili uhladený efekt, ak žehličku plynulo pootočíte, vytvoríte efektnú vlnu. Takto postupujte okolo celej hlavy.

5. Kulma
Každá zrejme dobre poznáme kulmu, okolo ktorej sa vlasové pramene obtáčajú. Zabudnite však na „cvakanie" vlasov roztváraním kulmy a prameň obtáčajte pomocou jeho prichyteného konca medzi prstami voľnej ruky. Natáčajte hrubšie pramene a pre ležérnejší efekt nechajte korienky aj konce rovné. Zas a znova si na konci hlavu prehrabnite prstami a mierne zalakujte. Hrebeň alebo kefu celkom vynechajte, inak by ste si efekt plážovej krásy úplne pokazili.

TIP: V galérii pod článkom nájdete desiatky vĺn, ktoré vás môžu inšpirovať.

Autor: Angie


Galéria

5 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)5 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)5 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)+275 tipov na sexi „plážové“ vlny (FOTO)

Neprehliadnite

Čítaj viac