5 tajomstiev z mužskej kúpeľne

5 tajomstiev z mužskej kúpeľne
Aj keď muži radi frflú na to, koľko času, energie a financií sme schopné venovať starostlivosti o svoju krásu, poniektorí v tomto smere vôbec nezaostávajú. A to máme na mysli čisto heterosexuálne založených chlapov. Boli by ste prekvapené, aké tajomstvá skrývajú vo svojej kúpeľni oni.

1. tajomstvo: Holenie
Holiace záležitosti sú kategóriou samou o sebe. Niektorí príslušníci silnejšieho pohlavia totiž nevynechajú jediný detail na svojom tele. Že si holia tvár je v poriadku, podpazušie a okolie pohlavných orgánov je tiež už vcelku bežnou záležitosťou, ale oholiť si komplet celé telo je už trošku zšenštelé, nemyslíte?

Nájdu sa totiž takí chlapi a nie je ich vôbec málo, ktorí majú dôkladnejšie oholené nohy ako my. Precízne si zvyknú oholiť aj hrudník, dokonca aj neposlušné chĺpky v nose, či zobrať pinzetu a vytvarovať obočie. A sú aj nešťastníci, ktorí sa musia s chlpatým porastom popasovať, žiaľ, tiež na chrbte a v ušiach. Pri týchto úkonoch sa uchyľujú k všakovakým nehanebnostiam ako napríklad kradnúť žiletky, strojček či voskové papieriky partnerke s odôvodnením, že ide o jemnejšie výrobky a tým pádom dôkladnejšiu prácu. Nie vždy sa však k svojim priestupkom priznávajú, veď by bola potupa odhaliť, čo všetko sú pre pestované telo ochotní urobiť. Mnohí nezanedbajú ani starostlivosť o čerstvo oholené partie a krémiky či olejíky na ne určené veľakrát nemajú konca kraja. Mohli by sme im ich závidieť.

2. tajomstvo: Krémiky
Ďalšia oblasť, pri ktorej sa muži zvyknú nemálo „vyjašiť". Že oni nemajú celulitídu? Nevadí, najlepšia je predsa prevencia a tak náš drahý krém proti pomarančovej koži neraz končí i na ich zadku. Telové mlieko so spevňujúcim či iným zázračným účinkom tiež nie je u nich žiadnym veľkým prekvapením. No a oblasť tváre býva pre nás neraz šokom. Niektorí muži tohto majú viac ako my, ak teda opäť tajne nepoužívajú tie naše krémikové záležitosti. Krém na očné vrásky vedia vklepávať zručnejšie ako my, poznajú sérum proti starnutiu, vysúšaniu a iným nepriaznivým vplyvom. Viete, že sú schopní nacápať si na tvár a dekolt aj masku? Niet divu, že neraz ich denný či nočný kúpeľňový rituál zaberie viacej času ako tie naše procedúry.

3. tajomstvo: Nechty
Že chlapi nechodia na manikúru? Omyl, niektorí dokonca častejšie ako ženy. Nenápadný priesvitný lak mnohokrát nebýva nič výnimočné. Poznajú špeciálne nožničky, klieštiky, niekoľko druhov pilníkov, vedia ošetriť zádery a i iné nechtové nezrovnalosti.

4. tajomstvo: Vlasová kozmetika
Ojojóóój! Pri vlasových úkonoch sa poniektorí dokážu ozaj vyjašiť. Okrem toho, že používajú špeciálne druhy šampónov, kondicionérov alebo dokonca aj masiek, prvenstvo majú v stylingových prípravkoch. Vosky, gély, laky... Aj keď majú iba „tri" chabé vlasy deda vševeda, vedia sa s nimi pred zrkadlom pohrať neuveriteľne dlhý čas. Dielo predsa musí byť dokonalé. No a keď prídu prvé šediny a začnú používať farby, máte doma ďalšiu ženskú.

5. tajomstvo: Hygiena
Byť čistotný je fajn, drhnúť sa však niekoľkokrát denne hraničí už zrejme s úchylkou. Podpazušné antiperspiranty, sprej na chodidlá proti poteniu a zároveň pohlcovač pachu, dva deci kolínskej, zubná kefka v šuplíku pracovného stola, to všetko poniektorí dokážu poriadne prehnať.

Hanba veliká!
Čo je ale lepšie? Mať doma medvedíka čistotného alebo špinďúra obecného? Zapáchajúce nohy, prepotené telo a z úst hnilobná aróma asi nebude tou najpríťažlivejšou verziou chlapa. Všetci dobre vieme, že aj v takom stave dokážu niektorí muži chodiť po svete. Nie vždy musí ísť až o taký extrém, nevinné vynechanie vyčistenia zubov, tváre či celého tela pred spánkom ale tiež nie je žiadnou výhrou. Niektorí vôbec nejdú s dobou a pod pazuchou a v oblasti penisu stále majú malú džungľu.

A ešte si predstavte, že umývanie vlasov raz do týždňa je niekde ešte stále samozrejmé, nielen smiešnym komunistickým prežitkom. Mohli by sme v tejto „chutnej" téme ešte dlho pokračovať, nebudeme ale radšej zachádzať do väčších nechutností. Možno by ste dnes rady ešte poobedovali...

Autor: Lexy


Poznáte svoje telesné IQ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac