5 ranných cvikov, ktoré vás naštartujú do dňa

5 ranných cvikov, ktoré vás naštartujú do dňa
Nie je nič lepšie ako ráno vstať z postele a dobre si zacvičiť. Dôvod? Je ich niekoľko a prídete im na chuť, len čo našich päť odporúčaní pretavíte do praxe. Viac energie, lepší deň, kvalitnejší výkon v práci a šťastnejší pocit zo života.

Drepy
Sú najlepším cvikom na to, čo každá žena potrebuje. Vďaka drepom budete mať pevný zadok a vyformované stehná. Nie nadarmo sú drepy účinnou zložkou anticelulitídnych programov. Ranných 10 drepov je to, čo potrebujete na rozhýbanie tela od pása dole. Nohy patria k najväčším svalovým partiám a ak v nich rozpumpujete krv, celé telo sa prebudí, zahreje, energia sa začne vo vás doslova zbierať.

Brušáky
Majú veľmi dobrý vplyv na celkovú pohodu. Podľa tradícií stimulujú oblasť panvy a tým aktivujú prastarú energiu kundalini. Posilnenie brucha hneď na ráno znamená prípravu brušných svalov, aby neboli mľandravé a celý deň vám pomáhali niesť chrbát vzpriamene. Málokto totiž vie, že práve ochabnuté brušné svaly do veľkej miery zapríčiňujú zlé držanie tela, málo pevný stred tela, bolesti krížov aj chrbtice.

Kliky
Netreba ich obchádzať. Nie je to len cvičenie na ruky. Potrebujete držať rovné telo a správne pri nich dýchať do hrude. Dych je skutočne základom života a klikovanie vám ho dokonale rozprúdi. Ak chcete mať pocit sviežeho, pevného aj ohybného tela od skorých ranných hodín, tak aspoň 10 klikov budete potrebovať.

Výskoky
Pár skokov na švihadle je lepších ako ranná káva. Rozpohybujete pri tom prakticky celé telo. Všetky svaly sa naštartujú, vďaka čomu už za päť minút budete dokonale fit. Skákanie má vplyv nielen na svaly, ale aj na myseľ. Je to zvláštny úkaz, ale aktivujú sa pri ňom centrá radosti, šťastia aj odmeny, akoby sme sa na chvíľu vrátili do detstva a skákali cez gumu. Také ráno vie byť skutočne krásne.

Hlava dole
Jogové cviky strechy, stojky a sviečky by mali byť súčasťou rannej (psycho)hygieny, hoci ich málokto robí. Prečo sa na ne zamerať? Dôvodom je vysoká miera prekrvenia mozgu, a tým aktivujete všetky centrá, ktoré by inak ešte do desiatej driemali. Takýmito cvikmi v sebe rozprúdite aj lymfu a do dňa plného vírusov, bacilov a infekcií sa vydáte nielen so silnejším telom, ale aj imunitným systémom.

Autor: Marcos


Trpíte depresiou?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac