5 jasných znamení, že vaša emocionálna inteligencia je na nule

5 jasných znamení, že vaša emocionálna inteligencia je na nule
Určite máte aj vy vo svojom okolí ľudí, ktorí vždy vedia, ako sa zachovať a čo v danú chvíľu povedať. Sú to ľudia, ktorí sú experti v ovládaní svojich emócií. Majú teda vysokú emocionálnu inteligenciu. Poznajú sami seba, a tiež sa vedia vžiť do pocitov iných ľudí. Máte pocit že vy to nedokážete? Prinášame vám päť znamení, že vaša emocionálna inteligencia je na bode mrazu.

1. Nikto vás nechápe
Máte pocit, že vás nevie nikto pochopiť? Ak vám každý neustále hovorí, aby ste objasnili svoje tvrdenia alebo tón vášho hlasu, asi to tak bude. Začnite preto riešiť svoje problémy v komunikácii s inými ľuďmi. Poriadne sa nadýchnite a svoje pocity vyjadrite jasne a zrozumiteľne.

Emócie podľa obľúbenej farby: Čo prezrádza tá vaša?

2. Ľahko sa urazíte
Ak rýchlo robíte unáhlené závery a strácate trpezlivosť, je to znamenie, že musíte popracovať na svojej emocionálnej inteligencii. Verte, väčšinu času sa vás ľudia nesnažia uraziť. Len sa snažia s vami komunikovať. Čím viac sa emočne otvoríte, tým budete mať väčšiu dôveru v seba, a tiež v iných ľudí.

3. Vytvárate si domnienky a trváte na nich
Všetci si z času na čas vytvárame domnienky. Domnienky však naznačujú nedostatok emocionálnej inteligencie. Ľudia, ktorí to robia si tak vytvárajú veľa problémov. Keď sa zrazu objavia fakty, odmietajú ich prijať, keďže žijú v domnienkach.

4. Neprijímate zodpovednosť za svoje činy
Možno vaše činy zraňujú iných ľudí. Skôr ako niečo urobíte, dobre si premyslite, či svojim konaním niekomu neubližujete. Ak ste niekomu ublížili, mali by ste sa k danej situácii postaviť čestne a ospravedlniť sa.

8x kedy si ísť za svojím, aj keď to ostatným ublíži

5. Šaliete v stresových situáciách
Práve v stresových situáciách si vie človek s vysokou emočnou inteligenciou zachovať chladnú hlavu. Schopnosť ostať pokojný v stresových situáciách je na nezaplatenie. Aj vo vypätých momentoch sa snažte držať svoje emócie na uzde.

Autor: Miška


Test zdravej výživy
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac