5 dôvodov, prečo sa z dobrého vzťahu stane zlý

5 dôvodov, prečo sa z dobrého vzťahu stane zlý
Začiatok je krásny vždy, ale či to tak bude aj ďalej, to vám nepovie nikto. Kým nezažijete, nezistíte, no za roky hľadania toho pravého vie nejedna žena vymenovať situácie, ktoré vzťah dokážu nalomiť, možno ho aj zlomiť úplne.

Pohodlnosť nastupuje
Aké je to krásne, keď spolu ešte len začínate, nie? Večere, stretnutia, romantické prekvapenia, odkazy v telefóne i na kuchynskej linke. Snaha sa v každom prípade cení, no čo vtedy, keď nastúpi vzťahová pohodlnosť? Nie je žiadnou výnimkou, že jednému spadnú ružové okuliare pomerne rýchlo a zo zaľúbenosti a jej dôkazov sa stane stereotyp bez akejkoľvek snahy. Že na rad prídu výčitky a možno aj hádky, to snáď poznáme všetky.

Začíname s kritikou
S lenivosťou vo vzťahu je priamo spojený aj nástup kritiky, čo vie partnermi zamávať v poriadnom rozsahu. Väčšinou ide o čas, kedy už neriešite len seba navzájom, ale aj bežný život naokolo a s tým spojené peniaze, kamarátov, prácu alebo iné okolnosti. Na kritiku sa jednoducho možností nájde habadej a ak si neustrážite vervu, s akou sa do nej pustíte, môže sa stať, že z koľaje lásky rýchlo zamierite do stanice zvanej koniec.

Dôvera narušená
Bodom zlomu je často jedna konkrétna situácia, ktorá vzťahom zamáva tak, že jej následky sú ničivé. Od klamstva, cez neveru až po zatajené hriechy minulosti to môže byť hocičo, no menovateľ je spoločný. Narušená dôvera. Tá sa zotavuje pomerne dlho a je na každom, ako sa k tomu postaví. Dáte vzťahu šancu alebo to rovno zabalíte? Je to na vás.

Prichádza vzdialenosť
Už ste mali vzťah na diaľku? Ak áno, zrejme netreba vysvetľovať, ako veľmi dokáže nabúrať city, intimitu aj dôveru. Je pomerne ťažké zachovať vzťah v takej podobe, akú mal pred odcestovaním jedného z partnerov. Základom je komunikácia, no opäť sa budeme opakovať, že nie je jednoduché ju udržať vo forme. Nie je síce pravidlom, že vzťah sa vzdialenosťou musí pokaziť, ale koľkokrát sa to už stalo? Príliš veľa ráz...

Veľká zmena a jej následky
Niekto má zmeny rád, iný nie. Je však pravdou, ktorú vám potvrdia aj pároví terapeuti, že veľká zmena váš vzťah dokonalo preklepne. Buď ukáže, že ste pripravení na spoločný krok vpred, alebo len prehĺbi rozdiely, prípadne problémy, ktoré sú medzi vami. Znie to síce kruto, ale tak to chodí. Vzťah dokáže nalomiť nová práca, spoločná dovolenka, bývanie a takisto dieťa.

Chcete vedieť viac? V článku 5 dôvodov, prečo chlapi opúšťajú ženy si môžete prečítať pánsky pohľad na vec. 

Autor: ling


TEST: Aký ste flirtovací typ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac