5 dní som jedla len fast food: Zmenilo to môj názor na diéty

5 dní som jedla len fast food: Zmenilo to môj názor na diéty
Chutné hranolčeky, hamburger a pizza. Fastfoody, ktoré toto jedlo ponúkajú, nájdeme už snáď na každom rohu. Konzumácia jedla v rýchlom občerstvení sa však postupne odzradlí aj na našich postavičkách. Alebo nie?

(Ne)zdravý fastfood
Danielle Tullo zbožňovala jedlo z McDonaldu. Nikdy neodolala chrumkavým zlatým hranolčekom či mliečnym koktejlom so šľahačkou. Raz sa rozhodla, že bude po dobu jedného týždňa konzumovať len hamburger a hranolky a užije si svoj najlepší týždeň v živote. Jej názor na nezdravé stravovanie však zmenil dokumentárny film Super size me. Zobrazuje muža, ktorý celých tridsať dní trikrát denne konzumoval stravu v rýchlom občerstvení. To malo za následok poškodenie srdca.

Danielle sa po tomto zistení rozhodla, že začne žiť zdravý život. Vyhľadala nutričnú poradkyňu, aby jej pomohla so zdravou alternatívou ku štandardnému hamburgeru či hranolčekom. Tá jej zostavila päťdňový jedálny plán, ktorý pozostával zo šalátu, vaječných bielkov, grilovaného mäsa a ďalšieho nízkokalorického jedla. Danielle však od predpísaného jedálnička mnohokrát odbočila a dopriala si vysokokalorické jedlo.

Večerné mňamky, z ktorých nepriberiete: Urobte si ich už dnes!

 


Pondelok

Danielle začínala každé ráno nezdravými raňajkami z McDonaldu. Milovala vaječné sendviče, ktoré nielen úžasne chutili, ale boli pre ňu mnohokrát aj liekom na opicu. Na začiatku zdravého týždňa si však Danielle dopriala na raňajky len jeden vaječný bielok. Na obed si namiesto hamburgeru kúpila zeleninový šalát s grilovaným kuracím mäsom. Večer už však Danielle bola z celodennej stravy frustrovaná, hladná a smutná. A tak odbočila od stanoveného jedálneho plánu a na večeru si dopriala nezdravé burrito.

 

Utorok
V utorok sa Danielle prebudila so silnou chuťou na niečo slané. Na raňajky mala opäť vaječný bielok, na obed grilované kuracie mäso a burrito na večeru.

Streda
V stredu Danielle už nevydržala a vybrala sa do svojho obľúbeného McDonaldu, kde si objednala chutné vaječné sendviče. Obed pozostával opäť z chrumkavého kurčaťa, zdravý šalát však Danielle nahradila hranolčekmi. Večer opäť porušila zdravé stravovanie s hamburgermi a hranolčekmi.

Štvrtok
Štvrtkový jedálniček sa od toho v stredu veľmi nelíšil. Danielle na obed opäť zjedla kuracie mäso a na večeru si dopriala cheesburger, ktorý zapila čokoládovým mliečnym koktejlom.

Piatok
Piatkový večer Danielle strávila so svojim priateľom v McDonalde. Objednala si kuracie nugetky, hranolčeky a neodprela si ani obľúbený mliečny koktejl.

Chudnite vďaka nakupovaniu: Super triky, ktoré bežne zanedbávate

Nezdravo, ale chutne
Danielle napokon tvrdí, že aj keď rýchle občerstvenie nie je zdravé, mali by ste si ho dopriať, kedykoľvek budete chcieť. Do konca týždňa skonzumovala štyri cheesburgery, desať kuracích nugetiek, dve mliečne koktejly a veľa hranolčekov. A vraj nepribrala ani kilo. Neveríte? Tak to vyskúšajte na vlastnej koži!

Autor: Miška


Veľký test zdravia - Potrebuje vaše telo detox?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac