5 chybičiek krásy, ktoré muži neodpúšťajú

5 chybičiek krásy, ktoré muži neodpúšťajú
I keď ženy (rivalky) bývajú voči svojim nedokonalostiam navzájom poriadne nekompromisné, muži (kritici) tiež veľmi nezaostávajú. Dokážu vás „preröntgenovať" v jednej jedinej sekunde! Razom odhalia všetky nedostatky a veci, ktoré ste na sebe odflákali. Že ktoré to sú?

Leto - nekompromisný zradca
Skôr ako prejdeme k vymenovávaniu nepríjemných konkrétností, zdôrazňujeme, že horúce dni sú v tomto smere obzvlášť zákerným spoločníkom. Keďže máte na sebe takmer nič, pozornému oku mužského pozorovateľa je vystavená väčšia časť vášho tela, o miestach, ako sú kúpaliská, ani nehovoriac. Aj malinký prehrešok v starostlivosti o pestované ženstvo je jasne viditeľným znakom, že ste situáciu nezvládli. A takto dopadnúť by ste zrejme nechceli, no nie? O to viac, ak ide nebodaj o stred vášho záujmu. Vieme, my ženy to nemáme vôbec ľahké, pokiaľ však nechcete byť za nepeknú Pinu, musíte sa o seba dôkladne starať. Sama alebo sa vložiť do rúk odborníkom. Na čo teda dávať extra pozor?

1. Nechty na nohách
Komický Eddie Murphy bol svojho času vo filme Boomerang výnimočne zaťažený práve na túto často kritickú časť ženského chodidla. A aj keď čas pokročil a návšteva pedikérky už nie je ničím výnimočným, mnoho žien má v tomto smere stále veľké medzery. Možno máte radi prirodzenosť, aj o nenalakované nechty sa však treba postarať. Ošetrenie okolitej kožtičky, zarovnanie, vyčistenie a vyleštenie nechtového lôžka by mali byť rozhodne samozrejmosťou. Ale predsa len, nalakované nechty pôsobia v letnej obuvi oveľa estetickejšie. Za podmienky, že lak je nanesený výlučne na nechtoch a nie koži, rovnomerne a bezchybne. Žiadne odtlačky, hrudky či nebodaj ošúpané partie. Vedzte, že také niečo mužské oko ozaj „zabíja".

2. Pokožka chodidiel
Hotovou katastrofou sú zrohovatená popraskaná koža, otlaky alebo iné „vkusné" pikošky, ktoré vám na zanedbaných chodidlách môžu vykvitnúť. Uznajte, že vlastniť šľapy ako slon zrejme žiadneho chlapa neohúri. Preto opäť zdôrazňujeme nevyhnutnosť návštevy pedikérky, ktorá si s tým hravo poradí. Ak ale nechcete investovať, nakúpte si potrebný materiál a o svoje chodidlá sa postarajte samy. Opatrnosť je tu ale každopádne na mieste, lebo z neprimeraného obrusovania zhrubnutej kože sa razom môže pritrafiť nejaký ten úraz. Preto ošetrujte s citom, chlapi sú na pestované ženské chodidlá obzvlášť zaťažení.

3. Chlpatý porast
Že v zime „zatepľujete" a vaše predkolenia i ohanbie pripomínajú minulé storočie, to je vaša vec, teploty však stúpajú a také niečo vám okolie určite v aktuálnom ročnom období neprepáči. Buďte preto ohľaduplná aspoň voči druhým a zahájte depilačný proces. Ak máte na niekoho zálusk, postupujte ešte dôkladnejšie. Chĺpky na lýtkach a v oblasti bikín odstraňujte pravidelne, chlapi totiž možno ani netušia, že ich tam máte. Zistenie, že áno ich môže doslova traumatizovať. Podpazušie je záležitosťou samozrejmou, v lete sa jej venujte minimálne každý druhý deň. Spôsobov, ako depilovať, je niekoľko. Môžete zvoliť obyčajnú žiletku, je jednoduchá, avšak efekt veľmi krátkodobý. A keď náhodou jeden, dva dni pozabudnete, vyrastá vám pichľavé strnisko. Depilačné vosky sú síce vecou o niečo prácnejšou, ale zasa trvácnejšou. Podobne sú na tom i rôzne špeciálne holiace strojčeky, ktoré chĺpky neodrežú, ale vytrhávajú. Buďte pripravená na istú dávku bolesti, pri pravidelnej depilácii ale korienky zoslabnú a trpieť už budete menej. Zato nohy budú hladšie dlhšie.

Čítajte viac: Chĺpky tam dolu - trhať či holiť?

4. Vyrážky na chrbte
Nie sú vecou až tak vídateľnou, ak však s nimi bojujete, nie ste zrejme veľmi nadšená. Aj s nepekným chrbtom plným pubertálnych vyrážok môžete niečo urobiť. V prvom rade vyraďte parfumované telové mydlá i mlieka a kritické miesta ošetrujte špeciálnou kozmetikou pre nečistú pleť. Potom sa zamyslite nad pôvodom vašich nevítaných spoločníkov. Nebude v tom nesprávny spôsob stravovania? Aj príliš ťažké, korenisté či sladké jedlá podnecujú tvorbu pupákov. Možno by vám pomohol ľahký detox, vaša pečeň môže byť veľmi zanesená toxínmi. A možno potrebujete len upokojiť hormóny, aj tie bývajú často pôvodcami pubertálnej pleti.

5. Kategória iných neodpustiteľných prehreškov
Dalo by sa povedať, že sú celoročnou záležitosťou, vy si na ne teda dávajte pozor v každom ročnom období. Čo mužov fakt neláka, sú dôkazy toho, že aj vy vylučujete pot. Zahanbujúce fľaky pod pazuchami teda utlmíte správnym výberom kozmetických produktov. Sú rôzne, tie, čo potláčajú potenie, tie, čo iba osviežia vôňou, vy však pre istotu zvoľte ich kombináciu. Pach je totiž ďalšou vecou, ktorú muži na žene nepripustia.

TIP: Poznáte rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom?

Celkovo „špinďúry" nie sú v pánskom svete priveľmi obľúbeným typom, preto sa vždy snažte pôsobiť čisto a upravene. Mastné vlasy, zanedbané nechty na rukách a nečistú pleť si nechajte výlučne na dni, kedy vás mužské oko nezahliadne ani z kilometra.

Autor: Lexy


Aký ste typ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac