3 účesy na ples pre všetky dĺžky vlasov

3 účesy na ples pre všetky dĺžky vlasov

Ak sa chystáme na ples, zväčša sa to nezaobíde bez návštevy salónu krásy. Ale možno nechcete nechať u kaderníčky 50 eur za účes, ktorý bude na ďalší deň pasé. Pokiaľ by ste radšej skúsili vykúzliť frizúru samy, poradíme vám ako na to. S trochou trpezlivosti, času a s tými správnymi produktmi to určite zvládnete.

Dlhé vlasy: Sexi kučery ako Julianne Hough
Americká speváčka Julianne Hough zvolila objemné kučery inšpirované 70-tymi rokmi a Farah Fawcettovou. Pokiaľ máte kvalitnú kulmu na vlasy, prípadne natáčky, môžete si podobný účes vytvoriť aj sama.

Vlasy umyte šampónom na objem a do mierne vysušených votrite penové tužidlo s extra fixáciou. Vlasy vyfénujte s pomocou veľkej okrúhlej kefy a rozdeľte cestičkou na stred. Aby sa vám pri kulmovaní vlasy neprepletali, je vhodné oddeliť vrchné vlasy a zopnúť ich štipcom, kulmovanie bude jednoduchšie. S nakrúcaním treba začať od spodných vlasov – postupujte pramienok po pramienku.

Čím vyššie postupujete, tým viac nakrúcajte pramienky von, aby lemovali tvár. Ofinu tiež vytočte. Vlasy potom len prečešte prstami a zafixujte lakom na vlasy.

Polodlhé vlasy: Roztomilé strapaté mikádo ako Mena Suvari
Nosíte dlhší bob a už sa vám zunoval? Oživte ho ofinou a veselými pramienkami. Vlhké vlasy postriekajte sprejom na zväčšenie objemu a pomocou prstov alebo difuzéru vyfénujte dosucha. Počas sušenia nakrúcajte pramienky na prsty, chvíľu nahrejte a uvoľnite, aby sa vytvorili drobné kučierky. Nemusia byť vôbec rovnaké, práve naopak. Žehličkou na vlasy vyžehlite ofinu do strany a konce pramienkov žehličkou vytočte do strán.

Krátke vlasy: Elegantné ako Kimberly Wyatt
Kto tvrdí, že krátke vlasy nie sú sexi a ženské? My rozhodne nie a Kimbery Wyatt z Pussycat Dolls je toho dôkazom. Ak máte krátke vlasy podobného strihu ako Kimberly, môžete sa upraviť na ples rovnako. Ofinu vyfúkajte do strany, špice spevnite voskom, zvyšok vlasov začešte dozadu a upravte prstami. Aby neodstávali drobné bočné vlásky, uhlaďte ich tiež voskom.

Ak máte rada extravaganciu, vyčleňte si jeden prameň ofiny a nafarbite ho vlasovou maskarou alebo strieborným sprejom na vlasy. Kimberly má na fotke drobné diamantové náušnice, pri krátkych vlasoch však krásne vyniknú aj masívne, nuž nebojte sa ich vyskúšať tiež.

Autor: Britt


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac