3 super tipy pre nádherné vlny (VIDEO)

3 super tipy pre nádherné vlny (VIDEO)

Kto má vlasy kučeravé, túži po rovných a kto ich má rovné, snaží sa ich nakrúcať. A dobre robí, pretože rovným vlasom odzvonilo. Práve teraz letia vlny, ktoré si môžete rýchlo vyrobiť aj vy. Prezradíme vám, ako na to.

Klasické natáčky
Podľa toho, aké vlny by ste rady dosiahli, treba zvoliť natáčky. Na bohaté objemné mäkké vlny sa hodia iné, než na husté kučierky lemujúce tvár. V zásade platí, že čím hustejšie vlny chcete vytvoriť, tým tenšia by mala byť natáčka. Na ne sú vhodné napríklad tzv.papiloty, ktoré dostať v každej drogérii. Vďaka drôtiku, ktorý je vo vnútri dlhej natáčky, ich môžete tvarovať a ohýbať a žiadne sponky na prichytenie už nepotrebujete.

Naopak, na veľké a husté vlny sa vám najviac bude hodiť buď okrúhla kefa alebo veľké natáčky, či už nahrievacie alebo klasické. Tie treba nechať na takmer suchých vlasoch (podporených tužidlom) aspoň hodinu, potom ich prehriať fénom, vysušiť, postriekať lakom na vlasy a následne opatrne rozpustiť.

Pomocou žehličky
Žehličkou vytvoriť vlny? Áno, dá sa to a veľmi jednoducho. Stačí si pozrieť video pod článkom a získate jasnú predstavu, ako s pomocou žehličky vytvoriť nádherné vlny. Ale pozor, vlasy pred „žehlením“ musíte chrániť kvalitnými prípravkami, špeciálne určenými na žehlenie a kulmovanie, aby sa nepoškodili.

Drobné „vrkôčikové“ vlnky
A zasa tu je žehlička na vlasy v hlavnej úlohe, tentoraz však budete môcť mať sexi vlnky hotové už za pár minút. Suché vlasy rozdeľte na pramienky, zapleťte, upevnite gumičkou a každý pramienok zohrejte medzi platňami žehličky na vlasy. Pozor, stačí len pár sekúnd, aby sa vlasy nespálili! Prežehlenie vrkočov zabezpečí rýchle vytvorenie vlniek. Vlasy postriekajte lakom, chvíľu počkajte a opatrne rozpustite.

Autor: Astrid


Neprehliadnite

Čítaj viac