3 spôsoby ako sa zbaviť fúzikov na tvári

3 spôsoby ako sa zbaviť fúzikov na tvári

Čo si budeme klamať, takmer každá z nás aspoň raz za život s hrôzou zistí, že má na tvári to, čo obvykle mávajú naše silnejšie polovičky. Jemné chĺpky pod nosom však začnú byť problémom až vtedy, ak sú viditeľné a tmavé. Ako s nimi zatočiť?

Depilačné krémy a žiletky? Radšej nie
Depilovanie krémami a holenie žiletkou je síce pohodlné v prípade iných častí tela, čo sa týka ale tváre, ruky radšej od žiletky preč. Chĺpky sú po holení tvrdšie a viditeľné, takže by ste si tým len viac uškodili. Oveľa vhodnejšie sú nasledovné metódy.

Laser – drahý a účinný
Najefektívnejším spôsobom ako sa zbaviť chĺpkov na tvári, je absolvovanie ošetrenia laserovou metódou. Je zvlášť vhodná pre ženy,  ktoré hľadajú dlhodobé riešenie a chĺpkov sa iným spôsobom nevedia zbaviť. Laserové ošetrenie chĺpkov hornej pery patrí k tým drahším, jedno ošetrenie stojí okolo 30 eur,  no vďaka účinnosti je aj mimoriadne obľúbeným. V závislosti od hustoty chĺpkov však treba absolvovať hneď niekoľko sedení.

Obľúbené vosky
Odstraňovanie voskami patrí k bežným procedúram v kozmetických salónoch a našťastie aj k tým finančne dostupným. Kozmetička vás zbaví ochlpenia nad hornou perou už za 2-3 eurá. Efekt vydrží 3 týždne až mesiac, u niektorých žien aj dlhšie. Po zákroku treba pokožku upokojiť, aby sa predišlo zápalom a vytvoreniu pupienkov.

Domáce ošetrenie
V súčasnosti nájdete v drogériách aj domáce sady na depiláciu chĺpkov tváre. Ľahko si tak aj v pohodlí domova pomôžete od chĺpkov nad hornou perou či pod ušami. K dispozícii sú tenučké voskové pásiky, ktoré stačí v dlaniach zohriať, priložiť na postihnuté miesto a rýchlym pohybom proti smeru rastu chĺpkov strhnúť. Nezabudnite si potom depilovanú časť tváre upokojiť tonikom bez alkoholu a na noc ošetriť detským púdrom. Do rána by mala byť pokožka nielen hladká, ale aj bez začervenania.

Napíšte nám o vašich skúsenostiach s rozličnými metódami depilácie a epilácie. Päť vyžrebovaných získa super cenu! Ako na to? Stačí klik!

 

 

Autor: Linda


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac